dr Teija Gumilar

Pracownia Projektowania SpecjalistycznegoUrodzony w 1973 roku w Bandungu w Indonezji. W 1998 roku ukończył czteroletnie studia projektowe na kierunku Wzornictwo Przemysłowe na Wydziale Sztuk Pięknych i Designu – Bandung Institute of Technology ITB. W 1997 roku odbył jednoroczną praktykę zawodową w biurze projektowym Babel Design w Niemczech. W latach 1998–2002 był asystentem w Zakładzie Wzornictwa Przemysłowego ITB w pracowni projektowania przedmiotów użyteczności publicznej, pracowni projektowania produktów z kreatywnym wykorzystaniem zasad technologicznych oraz pracowni technik prezentacji projektowej (rendering, rysunki projektowe oraz tworzenie modeli). W 2002 przyjechał do Polski i w tym samym roku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskał stopień magistra, a w 2006 roku doktora sztuk projektowych.

Świat projektowania, nauki i kultury są głównymi elementami jego zainteresowań. Przez ponad 20 lat swojej pracy zawodowej projektował produkty elektroniczne, urządzenia medyczne, wyposażenie szpitali, artykuły sportowe, meble oraz inne produkty dla azjatyckich i europejskich klientów. Poza tym zajmował się tworzeniem produktów eksperymentalnych, a także projektowaniem wnętrz, stoisk targowych i grafiką.

W 2009 roku został jednym z jurorów 10. edycji konkursu projektowania produktów sanitarnych Voroparad w Charkowie na Ukrainie. Za swoje badania nad miejską infrastrukturą, przyjazną osobom niepełnosprawnym, nominowany został na Człowiek Roku 2014 w plebiscycie gazety Głos Wielkopolski.

Od października 2019 pracuje w katedzrze Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej PBŚ i prowadzi zajęcia z projektowania specjalistycznego.prace studenckie