mgr Sara Betkier

Pracownia Technicznych Aspektów ModelowaniaAbsolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W 2015 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski z dziedziny projektowania ubioru. Prowadzi swoją Pracownię Projektową „Betkier”, gdzie zajmuje się tworzeniem koncepcji projektów ubiorów dla klientów indywidualnych oraz firm. Tworzy markę sygnowaną własnym nazwiskiem z autorskimi projektami ubiorów dla kobiet.

Na swoim koncie ma liczne pokazy, wystawy oraz konkursy krajowe i zagraniczne. W 2016 roku za kolekcję „Black” została doceniona przez Polską Akademię Mody statuetką „Nadzieja Polskiej Mody”, w 2017 roku przyznano jej tytuł „Osobowość Roku” w kategorii biznes.

W projektowaniu kładzie nacisk na stronę praktyczną oraz estetyczną wykonywanych dzieł. Uwielbia kontrasty kolorów i tkanin. Ważna jest dla niej praca z klientem, umiejętność prezentacji oraz tworzenie, uwzględniające wszystkie aspekty wdrażania produktów do produkcji. W pracy ze studentami kładzie nacisk na uczenie się przez doświadczenie, na umiejętność argumentowania podejmowanych decyzji, wypracowanie własnego toku myślenia projektowego, poznanie różnych dziedzin projektowania i technologii oraz indywidualny rozwój artystyczny.