dr Piotr Grygor
Pracownia Komunikacji WizualnejPracownia Grafiki KomputerowejPracownia Rysunku Specjalistycznego
Artysta audiowizualny. Doktor sztuk plastycznych. Absolwent Grafiki (specjalność rysunek) UMK – 2005 rok. Adiunkt w Katedrze Wzornictwa PBŚ w Bydgoszczy.
Pasjonat kompozycji i typografii, które przybliża studentom Wzornictwa w ramach prowadzonych pracowni. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w studiu graficznym / przygotowalni offsetowej jednej z największych drukarni w Europie Środkowo–Wschodniej Ortis S.A, a także jako projektant grafiki reklamowej dla kilkudziesięciu internetowych periodyków jednej z największych grup medialnych w Polsce – Mediów Regionalnych (aktualnie Polska Press Grupa).
W swojej pracy twórczej tłumaczy procesy życiowe organizmów na dźwięk i obraz, muzykuje z roślinami i owadami, maluje falami mózgowymi. Rozwija koncepcję bionicznej improwizacji audiowizualnej – jak najbardziej otwartych, reaktywnych środowisk, wzorowanych na naturalnych habitatach bądź procesach. Zajmuje się sztuką generatywną i algorytmiczną. Eksploruje różnorodne techniki syntezy audio, posługuje się elektronicznymi instrumentami i generatorami, przejawiającymi chaotyczne i fraktalne zachowania, tworzącymi kompleksowe i nieprzewidywalne interakcje.
Współpracuje z Katedrą Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadząc takie zajęcia jak Akcje rysunkowe, Nowe media w rysunku i malarstwie czy Obrazowanie alternatywne.
Pomysłodawca, uczestnik i kurator działań interdyscyplinarnych, integrujących obraz, dźwięk, ruch, improwizację i interakcję. Autor performance'ów i warsztatów, opierających się o transpozycje procesów życiowych organizmów na dźwięk i obraz, takich jak Dźwięki Roślin, czy Koncerty na fale mózgowe. Związany ze środowiskiem muzyki improwizowanej i elektronicznej bydgoskiego klubu Mózg. Postrzega różnorodne formy wypowiedzi artystycznej jako komplementarne narzecza jednego, rozległego języka kreacji. Synergię mediów uważa za drogę do odkrywania nowego.


















prace studenckie





















