dr Marcin Jędrzak

Pracownia Projektowania Ogólnego
Pracownia Projektowania Specjalistycznego

W 1997 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1999 roku jest właścicielem studia projektowego Jędrzak Design. Firma świadczy usługi w zakresie wzornictwa przemysłowego, komunikacji wizualnej, wystawiennictwa i architektury wnętrz. Marcin Jędrzak jest właścicielem marki produktów Biosurface oraz współwłaścicielem produktów marki Glob Design.

Oprócz żywej wyobraźni i kreatywnego myślenia istotna jest również lojalność, solidność i precyzja wykonywanej pracy. Projektant ponosi współodpowiedzialność za sukces rynkowy produktu. Dlatego ogromnie ważna jest bliska współpraca projektanta z działami produkcji, marketingu i sprzedaży. Pozwala ona na przygotowanie projektu spełniającego oczekiwania klienta. Otaczają nas ludzie i przedmioty. Relacje ze światem zewnętrznym są oparte na dialogu. Nieustannie wymieniamy między sobą rozmaite komunikaty – myśli, wrażenia, uczucia i emocje. Podobne relacje łączą nas również z przedmiotami, choć rzadki zdajemy sobie z tego sprawę. Bo przecież świat nie jest martwy, świat rozmawia z nami. Inaczej brzmi szkło, metal, drewno czy kamień. W inny sposób myślimy i zachowujemy się w brzozowym lesie, na rozkwieconej łące, na pustyni, w perspektywie ruchliwej ulicy czy w tramwaju. Formy, które budują najbliższe otoczenie człowieka wpływają na naszą świadomość i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest żeby zaprojektowane przedmioty nie były obojętne, prowokowały do estetycznych doznań, a człowiek w ich otoczeniu czuł się dobrze.

Od 2017 roku adiunkt w Katedrze Wzornictwa na UTP w Bydgoszczy.

Klieci: AM.PM. Inspirers, Amica, Besco, Brenor, Deante, Ferro, Koło, Domotehnka, Sanitec, Hydrokan Winkiel, Instal Projekt, Karmelit, Krofam, Lena Lightings, Laminex, Lecico, Lokas, Marmorin.prace studenckie