dr hab. Małgorzata Andrzejewska

Pracownia RysunkuPochodzi z Bydgoszczy. Studia artystyczne ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – UAP, na Wydziale Malarstwa, gdzie w 1986 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Jacka Waltosia.

Swoje prace prezentowała na ponad 40 wystawach indywidualnych oraz na wielu wystawach zbiorowych organizowanych w Europie, a także w Turcji i Tunezji. Wielokrotnie otrzymywała stypendia artystyczne m.in. w Getyndze, Usedom – Niemcy, Gmund – Austria, Marmais – Turcja oraz stypendia Ministra Kultury i Sztuki. Otrzymała także Stypendium Marszałka Wielkopolski za autorski projekt „Malarstwo w zamkach i pałacach Wielkopolski” w 2009 roku.

Uczestniczy w wielu międzynarodowych plenerach, projektach artystycznych i sympozjach m.in. w Monastir – Tunezja, Gernik – Rumunia, Audin – Turcja, ISAS – Finlandia.

W roku 2010 uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych, w 2018 roku tytuł doktora habilitowanego. Obecnie pracuje jako profesor na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, gdzie prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Wzornictwa.

Jej praca dydaktyczna za studentami, zarówno w pracowni jak i podczas plenerów przybiera rozmaite formy, jednak za każdym razem stanowi istotny materiał dla zrozumienia form i struktur w naturze, niezbędnych do przyszłej pracy projektowej.

W roku 2017 otrzymała Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Moje Zakopane”.

Swoje zainteresowania realizuje w malarstwie i rysunku. Tematyka jej prac skupia się głównie wokół przestrzeni otwartej, na działaniach w poszukiwaniu syntezy pejzażu, przetwarzaniu i budowaniu po części abstrakcyjnego wizerunku własnego świata gór.prace studenckie