mgr Eliza Sikorra

Pracownia Projektowania Ogólnego
Pracownia Projektowania SpecjalistycznegoW 2019 roku zrealizowała dyplom magisterski na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Jest także absolwentką kierunku Wzornictwo na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Stojąc na początku swojej drogi zawodowej, jest w trakcie poszukiwań własnego stylu i formy wyrazu artystycznego. Jej dotychczasowe projekty związane były z oświetleniem, opakowaniami, meblem oraz wykorzystaniem najnowszych technologii. W swojej pracy szuka inspiracji w otaczającym nas środowisku, które łączy z filozofią „human-centered-design” oraz personalizacją potrzeb użytkowników. Wyznaje zasadę, że każdy projekt musi powstać na solidnej bazie, jaką jest analiza danych, a w centrum każdego projektu stoi użytkownik. Ważne jest dla niej, by w każdym z projektów interakcja użytkownika z produktem była jak najbardziej intuicyjna i bezproblemowa. Zajmuje się również architekturą wnętrz oraz projektowaniem graficznym. Bazuje na estetyce czystych, minimalistycznych form, harmonijnie współgrających z użytkownikiem i jego potrzebami.

Jest laureatką konkursu w kategorii „Głosowanie Profesjonalistów” w ramach IX Międzynarodowych Targów Opakowań „Packaging Innovations 2017”.

Jako asystentka w Katedrze Wzornictwa na Politechnice Bydgoskiej prowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach Pracowni Projektowania Ogólnego i Specjalistycznego. W pracy ze studentami stara się pokazać, jak dzięki odpowiedniej analizie i syntezie danych, dojść do najlepszego opracowania projektowego. Kładzie nacisk na dobrze zaprojektowaną formę, jej prostotę, której najważniejszą cechą jest współgranie z użytkownikiem i dostosowanie się do jego nieustannie zmnieniających się potrzeb i oczekiwań.

Zawodowo działa również w obszarze organizacji eventów. W zakresie wzornictwa współpracuje z takimi podmiotami jak: Party Deco, Focus Media Group, SHOPA Design&Strategy, Mactronic czy Polmass.