dr Agnieszka Fujak

Pracownia Projektowania Specjalistycznego

Absolwentka Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (specjalność: Projektowanie Form Przemysłowych) i Facolta Desegno Industriale Politecnico di Milano. W 2017 roku obroniła pracę doktorską „Zarządzanie strategią, procesem wdrożeniowym oraz koncepcja elementów infrastruktury ratowniczo–gaśniczej w stanach zagrożenia”.

Projektantka o rozległym doświadczeniu w branży motoryzacyjnej; m.in. na stanowiskach Projektant Form Przemysłowych w dziale konstrukcyjnym Wawrzaszek ISS, Główny Projektant i Szef Działu Projektowania Przemysłowego WISS Group, Szef Projektu Rozwojowego, Dział Rozwoju Produktu Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., Design manager, Product Strategy w Algorytm Design. Od 2018 roku Adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w Pracowni Projektowania Produktu oraz Pracowni Projektowania Ergonomicznego.

Nagrody Wzór Roku 2012 i Dobry Wzór 2012 za lotniskowy pojazd ratunkowo-gaśniczy Felix 8x8 przyznane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Główna nagroda w konkursie Śląska Rzecz w kategorii Produkt za projekt podestu pożarniczego PMT25D Skyline. Projekt opracowany w interdyscyplinarnym zespole firm WISS i Bumar Koszalin.

Nagroda Rektorów za najlepszy dyplom projektowy za lotniskowy pojazd ratunkowo-gaśniczy Eroe, przyznany na przeglądzie prac dyplomowych w Rondzie Sztuki w Katowicach, w 2011 r.Poprzednia
Następna